سیستم انبار صدگان

نرم افزار مدیریت انبار صدگان برای شرکت‌های تولیدی و بازرگانی طراحی شده است. شما می‌توانید روش‌های شماره‌گذاری کالاها را بر اساس گروهبندی مورد نظر خود تنظیم نمایید. گروه‌های کالا را تا ۵ سطح به کالاها تخصیص دهید. تا دو واحد سنجش برای کالاها در نظر بگیرید. انباردار تعریف کرده و سطح دسترسی تخصیص دهید. انواع رسیدهای انبار و یا حواله انبار را ثبت نمایید. در هر زمان انبارگردانی نموده و اسناد کسری و اضافی انبار را به صورت اتوماتیک درج نمایید. با استفاده از گزارش پایش انبار، کنترل کاملی بر موجودی، گردش کالاها و وضعیت تامین کنندگان خود داشته باشید.

ویژگـی ها

تعریف کالا و خدمت تا دو واحد سنجش

دسترسی به کاربران انبار به منظور نمایش یا عدم نمایش مبالغ کالاها

تعریف گروه کالا و گروه تامین‌کنندگان در ۵ سطح

قیمت گذاری اسناد انبار به روش میانگین موزون

درج حواله انبار بر اساس فرمول تولید

مجهز به انبارگردانی در چهار گام

صدور رسید انبار به تفکیک خرید داخلی، خرید خارجی (واردات)، دریافت از تولید، دریافت از پروژه و دریافت امانی

صدور حواله انبار به تفکیک حواله فروش، حواله مصرف، ارسال به تولید، ارسال به پروژه و ارسال امانی

امکانات و مزیت‌های سیستم انبار

کالا و خدمات

در سیستم انبار صدگان شما می‌توانید کالاها و خدماتی را که در شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند، تعریف کنید. می‌توانید برای کالاها و خدمات، گروه شماره‌گذاری تعریف نموده و روش شماره‌گذاری مورد نظر خود را اعمال نمایید. برای هر کالا یا خدمت می‌توانید ۲ واحد سنجش تعریف کنید و بر اساس آن‌ها گزارش بگیرید. علاوه بر تعیین طبقات کالا، شما می‌توانید تا ۵ سطح گروهبندی کالا-انبار و همچنین گروهبندی کالا-فروش را به هر کالا/خدمت تخصیص دهید و بر اساس این گروهبندی ها نیز انواع گزارش را تهیه نمایید.

با تعیین حداقل موجودی و حداکثر موجودی و نقطه تجدید سفارش برای هر کالا، می‌توانید کنترل بهتری بر میزان موجودی کالاها در انبار داشته‌باشید و همواره مقداری بهینه در انبار نگهداری نموده، به موقع کالاها را برای خرید سفارش داده و از هزینه‌های اضافی ناشی از کسری موجودی مورد نیاز و یا دپوی بی‌مورد آنها جلوگیری نمایید.
شما می‌توانید مشخص کنید کالاها در چه انبارهایی مجاز هستند گردش داشته باشند و اینکه نرخ مالیات و ارزش افزوده هر کدام را مشخص نمایید.

ادامه بستن

رسید انبار

سیستم انبار صدگان برای انواع شرکت‌ها از جمله تولیدی و بازرگانی طراحی شده است بنابراین انواع مختلف رسید و حواله را در بر می‌گیرد. در مورد رسید انبار شما می‌توانید از انواع خرید داخلی، خرید خارجی (واردات)، دریافت از تولید (به منظور دریافت محصول از خط تولید) و دریافت از پروژه (مثلا دریافت نیم‌ساخته برون‌سپاری شده برای تبدیل) و دریافت امانی استفاده نمایید.

گزینه ی “درج سریع اقلام” پنل ساده‌تری را برای درج اطلاعات رسید انبار در اختیار شما قرار می‌دهد تا با سرعت بیشتری رسید انبار را ثبت نمایید. همچنین امکان تغییر معین‌های بستانکار پیش فرض وجود دارد تا سند حسابداری رسید انبار مطابق خواسته شما صادر گردد.

ادامه بستن

مخارج ثبت سفارشات خارجی

اگر شرکت شما واردکننده کالاست، در سیستم انبار صدگان امکان ثبت مخارج سفارشات خارجی و اضافه شدن مخارج مذکور به بهای تمام شده کالای خریداری شده وجود دارد. کافیست در اطلاعات پایه سیستم، مخارج مذکور از جمله بیمه سفارشات، هزینه‌های گمرکی و … را تعریف نموده و در قسمت عوامل افزاینده‌ی رسید انبار، عوامل مذکور را به همراه مبلغ آن درج نمایید. سیستم جمع عوامل را به بهای تمام شده کالا اضافه نموده و در سند حسابداری نیز لحاظ می‌شود. با این امکان، شرکت‌هایی که در زمینه واردات کالا فعالیت می‌کنند می‌توانند هزینه‌های کالاهای وارداتی را دقیق‌تر کنترل نموده و گزارشات مفیدی را تهیه کنند.

حواله انبار

در سیستم صدگان انواع حواله‌های انبار (خروجی کالا از انبار) متناسب با نیاز شما پشتیبانی می‌شود که شامل حواله فروش (کالای تحویلی به مشتری)، حواله مصرف (کالاهای مصرف شده یا هزینه شده در شرکت)، ارسال به تولید (ارسال مواد اولیه به خط تولید)، ارسال امانی و ارسال به پروژه است.

همچنین شما می‌توانید حواله‌های از نوع فروش را بر مبنای پیش فاکتور یا فاکتور فروشی که قبلا ثبت شده، صادر نمایید. در این حالت نیازی به درج مجدد اطلاعات حواله ندارید.
در صورتیکه برای تولید محصولات خود از فرمول تولید صدگان استفاده می‌نمایید، می‌توانید حواله ارسال به تولید را بر مبنای فرمول تولید صادر نمایید. این سیستم، نوع و مقدار مواد اولیه‌ای را که برای تولید مقدار مشخصی محصول لازم است، به شما پیشنهاد می‌دهد.

ادامه بستن

صورت‌حساب جامع

صورت‌حساب جامع در سیستم حسابداری صدگان به شما کمک می‌کند گردش حساب مشتریان و تامین کنندگان خود را تهیه نمایید. این گزارش به طور کامل به سیستم حسابداری وابسته نیست و از سایر سیستم‌ها نیز اطلاعات گزارش را استخراج می‌کند. به عنوان مثال اگر یک فاکتور فروش برای مشتری صادر کرده باشید اما سند حسابداری آن را به هر دلیل ارسال نکرده یا برای پاره‌ای اصلاحات 

موقتا حذف کرده باشید، صورتحساب جامع مانده حساب مشتری را به طور صحیح نشان می‌دهد چرا که اطلاعات گردش حساب مشتری را از فاکتور فروش استخراج می‌کند و نه سند حسابداری آن. همین مزیت باعث می‌شود شرکت‌ها با اطمینان بیشتری صورت‌حساب مشتریان و یا تامین‌کنندگان خود را صادر نمایند.
در صورتحساب جامع صدگان، امکان تهیه گزارش به صورت نقدی یا تعهدی وجود دارد (تعهدی یعنی اگر طرف حساب چک پرداخت کرده اما هنوز نقد نشده باز هم تسویه شده در نظر بگیرد) همچنین می توانید گزارش را به صورت “ریز” یا “تجمیعی” تهیه نمایید. با امکان گزارش ساز نیز می‌توانید صورت‌حساب را به هر شکلی که تمایل دارید طراحی نموده و برای مشتری ارسال کنید.در این گزارش شما محدود به گزارش‌گیری در دوره مالی جاری نیستید و امکان انتخاب تاریخ شروع بازه گزارش از سال‌ها پیش بدون تغییر دوره مالی سیستم وجود دارد. مثلا ممکن است شما مایل باشید اطلاعات مالی چند دوره مالی را به عنوان یک دوره در نظر بگیرید و یکجا گزارش گیری نمایید. همچنین در سطح گردش حساب‌ها، می‌توانید اسناد حسابداری یا انبار و فروش و… را که با یک رکورد در گردش حساب مرتبط هستند، در یک صفحه جدا باز نموده و آن را ویرایش کنید.
از دیگر امکانات پایش حساب‌ها، می‌توان به وجود فیلترهای متنوع و پیشرفته، قابلیت ارسال گزارش به اکسل، انتخاب یا حذف ستون‌ها، نمایش گزارش به صورت گروهبندی شده و… اشاره نمود.

ادامه بستن

اظهارنامه ارزش افزوده

با اظهارنامه ارزش افزوده صدگان، این گزارش معروف و کاربردی را با سرعت و دقیقا مطابق فرمت اداره دارایی تهیه نمایید. پیش نیاز تهیه این گزارش، وجود سیستم های انبار و فروش صدگان است. این گزارش بر اساس اطلاعات فاکتورهای خرید و رسیدهای انبار و فاکتورهای فروش و نیز فاکتورهای برگشتی تهیه می شود. در نرم افزار صدگان گزارشات مکمل سریع و مناسبی برای راستی آزمایی و صحت مبالغ گزارش

 ارزش افزوده وجود دارد. با استفاده از اظهارنامه ارزش افزوده صدگان، با خیالی آسوده تر و صرف زمانی بسیار کمتر، این گزارش را تهیه خواهید نمود.

ادامه بستن

قیمت گذاری اسناد انبار

اسناد خروجی انبار به روش قیمت میانگین موزون به صورت اتوماتیک قیمت‌گذاری می‌شوند. در صدگان قیمت‌گذاری اسناد انبار در سطح طبقه کالا انجام می‌شود. پس از قیمت‌گذاری، امکان صدور اسناد حسابداری اسناد قیمت گذاری شده وجود دارد. شما می‌توانید در صورت لزوم نسبت به حذف قیمت‌گذاری محاسبه شده اقدام نموده و پس از اصلاحات لازم، مجددا عملیات قیمت گذاری را انجام دهید. سیستم صدگان همواره تاریخچه قیمت گذاری اسناد را به همراه آخرین تاریخ قابل قیمت گذاری نمایش می‌دهد تا کنترل بهتری بر قیمت‌گذاری طبقات کالای شرکت داشته باشید.

انبارگردانی

انبارگردانی در سیستم صدگان در هر زمان از سال امکان پذیر است و شما می‌توانید در طی یک دوره مالی به دفعات عملیات انبارگردانی را درسیستم اجرا کنید. انبارگردانی در سیستم صدگان در چهار گام انتخاب کالا، صدور تگ، شمارش کالا و صدور اسناد انبارگردانی انجام می‌شود. در سیستم امکان انتخاب فقط بخشی از کالاها برای صدور تگ به انتخاب شما وجود دارد.

تعدادی از سازمان‌هایی که عملیات حسابداری خود را به صدگان سپردند